FUNDACJA

Posted on

W dniu 25 sierpnia 2014 roku w wyniku tragicznego wypadku odeszła dr inż. arch. Karolina Pacholewicz – dydaktyk Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, aktywna działaczka krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Z inicjatywy rodziny i przyjaciół Karoliny, którzy chcą kontynuować Jej tak gwałtownie przerwaną pracę na rzecz edukacji architektonicznej i wychowania młodego pokolenia przyszłych architektów, powołana została Fundacja Jej imienia.

Młodzi adepci architektury zawsze zajmowali szczególne miejsce w sercu Karoliny, która poświęcała się pracy dydaktycznej z zaangażowaniem i ogromną wiarą w sens swojej pracy. Dlatego celem Fundacji Jej imienia będzie przede wszystkim działalność na polu kształcenia i podnoszenia poziomu wiedzy, oświaty i wychowania w zakresie architektury i dziedzictwa architektonicznego. Niezależna aktywność dotyczyć będzie wspieraniu i popularyzacji działań z zakresu architektury i sztuki, inicjatyw mających na celu poprawę jakości przestrzeni publicznych i krajobrazu zbudowanego oraz badań, transferu wiedzy i innowacyjności w architekturze, projektowaniu architektonicznym i urbanistycznym.

Fundacja będzie realizować te cele m.in. poprzez organizowanie lub współorganizowanie wystaw, konkursów, konferencji, szkoleń czy seminariów, prowadzenie zajęć edukacyjnych oraz opracowywanie i wydawanie materiałów informacyjnych i dydaktycznych. Pragniemy nawiązać współpracę z instytucjami, organizacjami i wydziałami polskich i zagranicznych uczelni wyższych, podejmującymi działania w szeroko rozumianej tematyce architektonicznej.

Pełną treść statutu Fundacji mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej: www.fundacjakaroliny.pl/statut